Önemli Duyuru

Türk Patent Enstitüsü’nce hazırlanan ve 19.10.2011 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik Tebliği ile BİK/TPE 2007/2 sayılı Marka Tescil Başvurularına Ait Mal ve Hizmetlerin Sınıflandırılmasına İlişkin Tebliğde değişiklik yapılmıştır.

Bu değişiklikle birlikte yapılacaklar ve alınacak önlemler aşağıda tarafınıza sunulmuştur:

1-Daha önce 35.sınıfta başvuru yapıp Türk Patent Enstitü’sü tarafından benzer bir markadan ötürü  red almış isek;bu uygulama ile birlikte yaptığımız işi belirterek(tekstil işi yapan bir firma için,tekstil sektörüne ait çeşitli malların sunumu şeklinde) tescil alabiliriz.

2-35.sınıfta genel olarak‘“Müşterilerin malları elverişli bir şekilde görmesi ve satın alması için çeşitli malların bir araya getirilmesi hizmetleri” şeklinde bir başvurumuz mevcut ise,haksız rekabete engel olmak amaçlı ,yaptığımız işi ve sektörü belirterek başvuru yapmamız faydalı olacaktır.

3-Türk Patent Enstitü’sü tarafından her ay aylık olarak yayınlanan marka bültenlerini izleterek,35.sınıf için yapılan başvuruları incelemek ve iştigalimize yakın tesciller yapıldığında itiraz ile tescil almasını engelleme olanağımız olacaktır.

Konu ile ilgili detaylı görüşmek için lütfen bizi arayınız.

 
Geri