Marmara Patent 'Türk Mucit' Sponsoru!

Buluşun ve buluşçuların desteklenmesi bir ülkenin gelişmesinin temel dayanaklarından birisidir. Günlük yaşamımızda kullandığımız her şey mutlaka birisi tarafından bulunmuş bir şeydir. Her icadın bir mucidi olduğu gerçeğini unutan ülkeler gelişmişlik merdiveninin alt basamaklarında kalmaya mahkumdur.  Gelişmiş ülkelerin, buluşlarıyla gelişmiş olduğunu hemen herkes biliyor. Amerika’da yılda 200-250 bin, Almanya, İngiltere gibi ülkelerde yılda 150-200 bin patent başvurusu yapılırken Türkiye’nin birkaç binde kalması aradaki ciddi farkın bir göstergesidir. Türkiye gelişmiş ülkeler kervanına katılacaksa buluşu özendirmeli, buluşçuyu desteklemelidir.

İşte bu alanda NTV bir medya gücü olarak çok önemli bir çalışmaya imza atıyor.  NTV’nin “Türkiye Mucidini” Arıyor sloganıyla harekete geçirdiği “Türk Mucit” yarışma programı,  buluşun özendirilmesi, buluşçuların desteklenmesi adına son derece ileri bir adım.  Ülkenin hemen her köşesinde gün ışığına çıkmamış buluşlar bulunup ülkeye ve sanayiye kazandırılıyor,  suskun ve umutsuz buluşçular  yeniden bir umut ışığına kavuşturuluyor. Bu yarışmanın yarattığı olumlu ortamın kazançları ancak zaman içinde anlaşılacaktır. Buluşçuların yarı deli sayıldığı ülkemizde böylesi bir program hemen herkesi uyandırıyor, bilinçlendiriyor.

Bu umutlu ve gelecek vadeden adım herkes tarafından desteklenmelidir. Marmara Patent Danışmanlık olarak bizde ülkemiz ve insanlık adına bu desteği sunmaya karar verdik. 12 finalistin buluşları Marmara Patent Ofisi tarafından ücretsiz olarak tescil edilecek ve koruma altına alınacak. Marmara Patent Ofisi bu sponsorlukla hem kendi sektörünün hemde ülke ekonomisinin büyük kazançlar elde edeceğini düşünmektedir.

Marmara Patent Danışmanlık olarak çeşitli platformlarda buluşa ve buluşçulara verdiğimiz desteği bu alana da genişlettiğimiz için   gururluyuz. NTV’nin buluşçularla ilgili bu çalışmasının başka çalışmalarla geliştirilerek sürdürülmesini diler, Marmara Patent Danışmanlık olarak her zaman böylesi çalışmalara öncülük yapmaktan mutlu olacağımızı tüm kamuoyuyla paylaşmak isteriz. 

 

Saygılarımızla.

Marmara Patent Danışmanlık Ltd. Şti.

Genel Müdür

Av.Emine NAZLI OLSUN

 
Geri